Rynek meblarski obfituje w meble kuchenne. Kuchnia jest miejscem, gdzie każda pani domu musi czuć się komfortowo. Najważniejsza jest funkcjonalność mebli. Dużo szuflad, pojemne szafki, są bardzo ważne w rozłożeniu wszystkich niezbędnych naczyń. Coraz częściej, dla wygody, klienci decydują się na zrobienie mebli na zamówienie.

Funkcjonalność mebli drewnianych na zamówienie

meble drewniane na zamówienieMeble na zamówienie dają gwarancję, że wszystko w naszej kuchni będzie do siebie dopasowane, nic nie będzie wystawało, ściany będą dobrze zabudowane. Meble kuchenne mogą być ze sklejki lub z drewna. Oczywiście te z drewna są bardziej wytrzymałe i wyglądają efektowniej. Meble drewniane na zamówienie dają możliwość dowolnego ustawienia ich w miejscu najlepiej nam odpowiadającym. W zależności od upodobań możemy zamówić meble w różnych kolorach, białym, sosnowym, bukowym, olchowym, a nawet hebanowym. W zestaw można wkomponować piekarnik oraz płytę grzewczą, a także zlew. Centralnym miejscem mebli jest marmurowy blat, na którym można przygotowywać wszystkie posiłki. Projekt mebli zamawiamy u projektanta lub przedstawiamy własny pomysł. Na jego podstawie stolarz przygotuje nam szkielety mebli, które potem wypełni szufladami i drzwiczkami. Ważną rzeczą są także uchwyty, mogą one zaważyć o stylu wykonania mebli. Są uchwyty nowoczesne oraz klasyczne, w kolorze złota, srebra, miedzi itp. Zazwyczaj meble skręcane są na kołki i śruby, które można bez problemu wyjąć jeśli szafka się uszkodzi.

Wybór kuchennych mebli na zamówienie z drewna daje ogromne możliwości dekoratorskie. Od nas zależy jak będzie wyglądała nasza kuchnia, nie musimy polegać tylko na trendach w meblarstwie, możemy stworzyć coś co będzie nas definiować. Wystarczą gustowne dodatki tj. słoiki na żywność, a nasza kuchnia nabierze nowego wyrazu.