Właściwości i zastosowanie agregatów napędzanych gazem

Podobne zużycie paliwa mają zarówno agregaty benzynowe jak i agregaty gazowe, ale dzięki naszym cenom paliw gazowych, koszty eksploatacji agregatów LPG mogą być niższe nawet o 60%. Silniki gazowe są bardziej sprawne, niż benzynowe, posiadają większą żywotność ponieważ sam proces spalania czystego paliwa jakim jest gaz, zmniejsza stopień zużycia mechanicznego, oraz polepsza smarowanie.

Nowoczesne agregaty prądotwórcze napędzane gazem

Agregaty gazowe LPGNowoczesne agregaty pozwalają na pracę w temperaturach od -20 stopni do 50 stopni Celsjusza, a unikalne rozwiązania mieszalnika i jego regulacja pozwala na łatwiejszy rozruch zimnego silnika. Agregaty gazowe LPG, są przystosowane do spalania zarówno gazu ciekłego jak i gazu ziemnego. Jest to najczystszy sposób spalania paliwa, w wyniku czego do atmosfery w nieznacznych ilościach emitowany jest dwutlenek węgla. Agregaty tego typu, nie wydzielają spalin o tak drażliwym zapachu jak podczas spalania benzyny, czy oleju napędowego. Powyższe własności agregatów gazowych, są więc kwalifikowane jako przyjazne dla środowiska i istotnie tańsze w eksploatacji. Koszt uzyskania 1kWh z agregatu gazowego jest niższy o około 50% w stosunku do klasycznych agregatów prądotwórczych zasilanych paliwami płynnymi, jak benzyna, czy olej napędowy. Dodatkowo, użyte regulatory elektroniczne umożliwiają uzyskanie wysokiej stabilności częstotliwości, natomiast silniki w agregatach akceptują jednostkowy skok obciążeniowy o wartości około 60% mocy znamionowej, co zapewnia bezawaryjną pracę i długą żywotność systemu.

Agregaty gazowe mogą być stosowane jako zasilanie rezerwowe, oraz ciągłe, są idealnym rozwiązaniem zarówno dla pojedynczych biur jak i wielopoziomowych budynków biurowych. Korzysta z nich również wiele placówek publicznych takich jak szpitale, banki, lotniska, oraz fabryki. Ze względu na proekologiczne właściwości, agregaty LPG są doskonałą alternatywą dla standardowych rozwiązań i z pewnością będą coraz częściej wykorzystywane.