Praktyczne umeblowanie naszego salonu

Jeśli dysponujemy niewielkim mieszkaniem, oprócz naszej sypialni, z reguły, drugim pokojem jest nasz salon. To w nim przyjmujemy gości i to na niego „skazani” będą nasi przyjaciele, gdy będziemy chcieli ich u siebie przenocować po jakiejkolwiek imprezie. A to oznacza konieczność posiadania dobrej wersalki lub narożnika.

Spanie nie tylko na łóżku

narożniki tapicerowane z funkcją spaniaZe względu na potrzebę funkcjonalności, w takim salonie nie możemy pozwolić sobie na obecność łóżka. Odpowiedzią mogą być wszelkiego rodzaju sofy i wersalki, jednak one nie zapewniają wystarczająco dużo miejsca siedzącego dla większej liczby znajomych. Z tego też powodu naprawdę interesującym rozwiązaniem są proponowane przez producentów narożniki tapicerowane z funkcją spania. Możemy dobrać narożnik, który wielkością i kolorem obicia tapicerki, będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Najczęściej producenci dają również swoim klientom możliwość zrealizowania narożnika na zamówienie, uwzględniając w jego projekcie i wykonaniu wszystkie życzenia i oczekiwania. Narożnik możemy wybrać w większym formacie, obity materiałem, któremu niestraszne plamy lub kocie pazury albo wyposażony w dodatkowe pufy, chowane do jego wnętrza, gdy nie są potrzebne. Narożnik ma charakterystyczną budowę, której nie trzeba nikomu tłumaczyć czy też obrazowo przedstawiać. Dodatkowe załamanie w jego konstrukcji sprawia, że nasza powierzchnia „do siedzenia” zwiększa się o dodatkowe dwie osoby, a w ekstremalnych warunkach nawet cztery.

Po rozłożeniu narożnika, również do spania zyskujemy większą powierzchnię niż w przypadku rozkładanej wersalki. Jeśli chodzi o komfortowe warunki do spania, dzięki narożnikowi zyskujemy zwykle przestrzeń dla dodatkowej osoby w stosunku do tego, co otrzymujemy w przypadku wersalki.