Pomoc w regeneracji skóry

Skóra pokrywa całą zewnętrzną powierzchnię ciała i u dorosłego człowieka jej powierzchnia wynosi 1,5-2 metrów kwadratowych. Poza tym posiada zdolność do regeneracji. Jednak jak wiadomo wraz z wiekiem procesy te spowalniają a w efekcie skóra starzeje się.

Jak pomóc naszej skórze w regeneracji?

Każdy regeneracja skory Katowicez nas powinien pamiętać z biologii, że skóra człowieka składa się z dwóch warstw, skóry właściwej oraz naskórka czyli wierzchniej warstwy znajdującej się na jej powierzchni. Również on składa się z kilku warstw z czego dwie ogrywają kluczową rolę w procesach regeneracyjnych. To bowiem w jednej z jego warstw tworzą się nowe komórki. Jak wiadomo u osób młodych regeneracja trwa znacznie krócej niż u osób starszych. Istnieje jednak wiele metod, aby pomóc swojej skórze się zregenerować. Najprostszym sposobem jest stosowanie różnych kremów zawierających niezbędne witaminy, wspomagające proces regeneracji. W wielu drogeriach znajdziemy zarówno kremy na dzień jak i na noc. Poza tym warto jest raz na jakiś czas wybrać się do Spa, w którym to specjaliści zadbają o naszą skórę i pomogą jej się zregenerować. Oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana, dlatego każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Możemy zapisać się na masaże, kąpiele, maseczki lub seanse w saunie, które również wpływają na regenerację skóry, szczególnie w saunie infrared, czyli na podczerwień. Regeneracja skory Katowice jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie dzięki temu procesowi skóra odnawia się i później pojawiają się na niej zmarszczki.

Jeśli więc zależy nam na pięknej, zdrowej i gładkiej skórze warto o nią zadbać, aby cieszyć się młodym wyglądem przez wiele lat. Tylko wspomagając swoją skórę w regeneracji uzyskamy takie efekty. Jeśli nie zrobimy nic to bardzo szybko na naszej skórze pojawią się zmarszczki, które dodają lat i nieestetycznie wyglądają.