Paleta matowych cieni do powiek

Wykonanie makijażu to ważna czynność każdego dnia w życiu kobiety. Starannie się do tego przykładamy. Dużo czytamy na ten temat i wciąż się uczymy, bo chcemy, aby nasz make up wyglądał jak najlepiej. Każdy kolejny makijaż to nowe doświadczenie. Z makijażem jest jak z odzieżą lub biżuterią – każdy na inną okazję. Innaczej się pomalujemy do pracy, innaczej do sklepu, a jeszcze innaczej na kolację z partnerem, czy na randkę z nieznajomym.

Cienie do powiek w palecie – matowe

matowe cienie do powiek paletaRobiąc makijaż bardzo się skupiamy, bo przecież chcemy wyglądać perfekcyjnie. Wygładzona cera, róż na policzkach, makijaż brwi, ust i oczu. To wszystko musi być „zapięte na ostatni guzik”i stosownie wykonane do okoliczności. Jednak jak to się mów: „oczy są zwierciadłem duszy”! I to z reguły właśnie makijaż oczu jest najtrudniejszy do wykonania. Mogą nam w tym pomóc matowe cienie do powiek paleta, które niewiarygodnie podkreślają oczy. Przy wyborzy kolorów należy przede wszystkim kierować się barwą swojej tęczówki. Na przykład kiedy mamy niebieskie oczy, nie malujmy się niebieskim cieniem do powiek, to w ogóle nie podkreśli oka. Dobrym wyborem cieni dla niebieskich oczu, będzie brązowy, bądź morelowy, czy też ładny, delikatny docień różu lub fioletu. Wystarczy, że w sklepie przyłożymy cień do oka i do razu będzie widać, czy dany kolor tego kosmetyku podkreśli nam oczy, czy też spowoduje, że nasze oczy będą nijakie. 

Matowe cienie do powiek, to teraz trend, podobnie jak matowe szminki i błyszczyki. Błyskiem podkreśla się kości policzkowe oraz dla rozświetlenia całego makijazu możemy użyć rozświetlacza w kompakcie lub sztyfcie. Kiedy wykonujemy makijaż oczu użyjmy matowych cieni i podobnie zróbmy wybierając pomadkę do ust. To zagwarantuje nam piekny, delikatny i subtelny makijaż.