Jak wybrać właściwy materac

Jeśli chcemy być wypoczęci w ciągu dnia, a dobre samopoczucie jest niezbędne do tego, aby czuć się szczęśliwym i zdrowym musimy być wyspani. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze materaca do naszej sypialni. Z całą pewnością powinna być to starannie przemyślana decyzja. 

Różne rodzaje materacy

materace 150x200Jednym z najlepszych wyborów jest materac sprężynowy kieszeniowy, który wykonany jest z pojedynczych, małych sprężyn umieszczonych w kieszeniach z wytrzymałego materiału. Oznacza to, że każda sprężyna porusza się niezależnie, zapewniając więcej wsparcia niż materace 150×200 sprężynowe bez kieszeni. Producenci oferują nam do wyboru miękkie, średnie lub twarde wersje materacy, w zależności od naszych gustów i upodobań. Inna wersja materaca to materac wykonany z pianki, która formuje się pod wpływem ciężaru ciała i nacisku na poszczególne obszary, a także reaguje na temperaturę ciała. Jedną z ważniejszych zalet piankowego materiału są jego właściwości hipoalergiczne. Materac lateksowy z kolei, jak sama nazwa wskazuje, jest wypełniony pianką lateksową, która jest materiałem oddychającym, dzięki czemu nie będziemy się przegrzewać podczas snu. Jest również wyjątkowo trwały i powinien przetrwać wiele lat. Podobnie jak materac piankowy posiada właściwości hypoalergiczne, dlatego będzie się doskonale nadawał dla osób z alergią lub astmą. Najważniejszą kwestią przy zakupie nowego materaca powinna być zawsze wygoda. W łóżku spędzamy przecież jedną trzecią naszego dnia więc powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby upewnić się, że znaleźliśmy dla siebie najlepszy materac. Dobry materac musi podtrzymać ciało w neutralnej pozycji przez całą noc.  

Kupując materac musimy dokładnie znać rozmiar naszego łóżka, ponieważ dostępnych jest wiele różnych rodzajów materacy w wielu rozmiarach. Po zapoznaniu się z zaletami wszystkich dostępnych na rynku materacy z pewnością wybierzemy taki, który zapewni nam dobry sen przez długie lata.