Aby stopa dziecka rozwijała się prawidłowo

O tym, że ciało dziecka rozwija się w różnych aspektach, nikogo nie trzeba zbytnio przekonywać. Żadnego rodzica nie trzeba też przekonywać, że powinien zadbać o odpowiednie warunki tego rozwoju, by dziecko nie nabawiło się żadnych wad, które później niezwykle trudno będzie skorygować.

Rola butów profilaktycznych

obuwie profilaktyczne memoStopa u dziecka nie tylko rośnie, ale we wczesnym stadium również „układa się” i złe warunki ku temu mogą skutkować różnego rodzaju defektami, zwłaszcza, jeśli u dziecka cokolwiek wskazuje na tego typu zagrożenie. W takim wypadku mogą przydać się buty profilaktyczne, np. obuwie profilaktyczne Memo. Firma ta proponuje różne obuwie, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt, w różnych modelach przystosowanych do różnych pór roku. Wszystko po to, by dziecko, noszące buty profilaktyczne, nie wyróżniało się w żaden sposób spośród innych dzieci i nie czuło się tym samym gorszym dzieckiem w grupie. Buty Memo przypominają więc z wyglądu zwykłe obuwie, które popularnie możemy kupić w każdym sklepie. Jednak ich wnętrze działa trochę inaczej niż wnętrze przeciętnego buta. Sztywny, wysoki zapiętek uniemożliwia bowiem wykoślawienie stopy w stawie skokowym, a podeszwa diagnostyczna w łatwy sposób obrazuje nam, czy buty ulegają równomiernemu ścieraniu, a co za tym idzie, czy stopy naszego dziecka są zdrowe. Dodatkowo, buty profilaktyczne przystosowane są do włożenia wkładki korygującej, jeśli tylko takowa zostanie zarekomendowana przez ortopedę.

Memo nie jest jedyną firmą produkującą buty profilaktyczne. W gruncie rzeczy, niemal każdy producent obuwia dziecięcego ma w swojej ofercie obuwie profilaktyczne. Dzięki temu możemy przebierać w modelach i kolorach w równym stopniu, co w przypadku zwykłych butów, spełniając tym samym nie tylko nasze oczekiwania, ale także dziecka.